Biuro Podróży WODNIK Biuro Podróży WODNIK

KONTAKT

ul. Kołątaja 32 - Dworzec PKP I piętro
76-200 Słupsk

59-848-15-44
601-70-60-12

Paryż

 

Sylwester w Paryżu 2 noclegi

Francja

 

Termin i cena

31.12.2019 r. - 01.01.2020 r. 950,00 zł

Wyjazd ze Słupsk godz. 10:00

 

 

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu.

 

Dzień 2

Przyjazd do Paryża w godzinach porannych. Postój na toaletę i śniadanie (we własnym zakresie). Około godz. 10.00 przyjazd do centrum miasta i rozpoczęcie zwiedzania Paryża (zwiedzanie pieszo i metrem). Rozpoczniemy od Wieży Eiffle’a (Tour Eiffel)- dla chętnych czas wolny na wjazd lub wejście schodami. ( koszt dodatkowy od 10-25 euro os.). Następnie przejazd do Dzielnicy Łacińskiej, gdzie zobaczymy słynną Sorbonę i Panteon (dla chętnych wejście 10 EUR). Przejdziemy przez Wyspę Cite – miejsce gdzie narodziło się miasto. Zobaczymy z zewnątrz m.in.: Conciergerie, dawny Pałac Sprawiedliwości, Sainte Chapelle oraz zniszczoną po pożarze 15.04.2019 katedrę Notre Dame - zachwycającą gotycką perłę, wzbudzającą podziw swymi wspaniałymi rozetami, łukami przyporowymi oraz bogatą historią. Stamtąd udamy się na Pola Elizejskie, gdzie zobaczymy Łuk Triumfalny. Czas wolny na obiadokolację. Wieczorem przyjazd do hotelu pod Paryżem na zakwaterowanie i nocleg.

 

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd na dalsze zwiedzanie. Spacer w okolicach Invalides- muzeum armii, grób Napoleona, Muzeum Impresjonistów Orsay- * dla chętnych wejście do obu muzeów dodatkowo płatne ( 10-12 euro/ muzeum).
Następnie rejs statkiem wycieczkowym po Sekwanie. Na koniec dnia spacer po dzielnicy Montmartre, gdzie zobaczymy: Place Blanche z Moulin Rouge - kabaret w którym narodził się kankan; Place Pigalle; Bazylikę Sacre Coeur - górującą na najwyższym wzgórzu miasta, imponującą śnieżno-białą świątynię w stylu grecko-bizantyjskim, wybudowaną jako symbol zgody narodowej. Czas wolny na obiadokolację. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 4

Po późniejszym śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do centrum. Zaczniemy od Muzeum Perfum Fragonard - królestwa zapachów, gdzie można zapoznać się z tajemnicą produkcji perfum. Stamtąd przez Place Vendome udamy się do Luwru (Musee du Louvre) - jednego z największych muzeów świata, aby zobaczyć arcydzieła malarstwa i rzeźby (m.in. Mona Lisa, Nike z Samotraki, Wenus z Milo) zgromadzone w tym dawnym pałacu królewskim. Następnie czas wolny na odpoczynek i obiadokolację. Wieczorem wizyta w dzielnicy Montparnasse- wjazd na 56 piętro Tour Montparnasse - skąd obejrzymy piękną panoramę Paryża. Około 21.30/22.00 przejazd do centrum na Pola Elizejskie, gdzie powitamy Nowy Rok. Czas wolny do wyjazdu.

Około godz. 1.30 podstawienie autokaru i wyjazd w drogę powrotną do Polski.

 

Dzień 5

Przyjazd do Polski.

 

W cenie

  • 2 noclegi w hotelu klasy turystycznej,

  • zwiedzanie Paryża wg programu,

  • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),

  • opiekę rezydenta na miejscu.

 

Obowiązkowe

  • ubezpieczenie KL, NW: 40 PLN/os.,

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne: 90 EUR/os. + 15 EUR/os. na metro (Kwota nie podlega rozliczeniu i zwrotowi),

  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN/os.

 

Opcjonalne

  • Kup Sobie Spokój: 40 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi

  • rezerwacja miejsc w autokarze: 20 PLN/os.,

  • wyżywienie w trakcie zwiedzania – śniadanie kontynentalne 5 EUR za śniadanie, obiadokolacja- 2 daniowa 15 EUR za obiadokolację.

 

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

 

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

 

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.